kątem-oka--gif-strona.gif

Spójrz i usłysz - KĄTEM OKA. 

KĄTEM OKA jest tym co znajdziesz na widoku, choć często umyka. To obserwacja oraz wspomnienia z dzieciństwa, podróży i niecodziennych doznań.

KĄTEM OKA powraca w nowym wydaniu, w formie inspiracji, podcastów, projekcji filmowych. Uważnie śledź, co zadzieje się dalej i doświadczaj nowych wrażeń - zwieńczenie może się okazać sporym zaskoczeniem.

SEANS FILMOWY 

marzycielki miast seans kątem oka .jpg

Marzycielki miast.

Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące kobiety-pionierki, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce: architektki, planistki, pedagożki, kuratorki oraz aktywistki, współpracujące z największymi nazwiskami architektury, jak Mies van der Rohe, Le Corbusier, Louis Kahn czy Robert Venturi. Każda z nich jest nadal aktywna, choć średnia wieku tych pań to 90 lat! Wciąż łączy je podobna wizja nowoczesnego miasta, w pełni zintegrowanego z przyrodą i człowiekiem.

KĄTEM OKRA SEANS MARZYCIELKI MIASTA KINO.jpg
kliknij tutaj >
KĄTEM OKRA SEANS MARZYCIELKI MIASTA ONLINE.jpg
kliknij tutaj >
plakat 100x70 a.jpg

Beuys. Sztuka to rewolucja.

Charyzmatyczny niemiecki artysta, teoretyk sztuki, pedagog, aktywista i społeczno-polityczny reformator Joseph Beuys twierdził, że każdy z nas jest artystą w życiu, każdy może tworzyć sztukę i wpływać na nią oraz otaczający go świat. Ubrany w charakterystyczny kapelusz kontrowersyjny twórca postrzegał sztukę nie jako przedmioty estetyczne, lecz twórcze, terapeutyczne działanie o społecznym lub politycznym podłożu. Film jest wnikliwym portretem jego życia i twórczości opartym niemal w całości na doskonale zmontowanych materiałach archiwalnych.

rezerwacja 1.jpg
kliknij tutaj >
rezerwacja.jpg
kliknij tutaj >
logo yt.png
kliknij tutaj >

FILMY PROMOCYJNE 

logo yt.png
logo spoti.png

PODCASTY

KATEM OKA Podcast. Rozmowa z Olgą Drendą.
KĄTEM OKA podcast. Rozmowa z Andrzejem Kłosakiem.
KĄTEM OKA podcast. Rozmowa z Patrykiem Hardziejem.
KĄTEM OKA podcast. Rozmowa z grupą projektową Centrala.
logo yt.png
logo spoti.png

PLAYLISTY